Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 29.11.2012 11:00:14 

. . | Prison - - Break | . .

Herci

Wentworth Miller

( Wentworth Earl Miller III )

Datum narození: 2.6 1972
Místo narození: Anglie
Znamení: Blíženec 

 

Přestože se narodil ve Velké Británii v Chipping Nortonu, žil v Brooklynu . Má africké, jamajské, anglické a německé předky ze strany svého otce, a ruský, francouzský, holandský, syrský a libanonský původ z matčiny strany. Má dvě sestry - Leigh a Gillian.Po hraní v divadle na střední škole v Brooklynu a na předměstí Pittsburgu hrál německého kurýra Count von Stracka v divadlu „Intime“. Cítil, že překonal své vrstevníky. „Byl jsem děsně božský,“ říká Miller. Psychicky neunesl svou popularitu a skončil s hraním. Začal zpívat s Ringtones.
Zápolil s vědou v Princetonu (zahrnující předmět fyzika pro básníky), a tak si ve druhém ročníku na univerzitě vzal rok volna, aby si všechno v klidu vyřešil. Tento čas strávil ve Scottsdalu (Ariz) s jeho strýcem, kde pracoval v knihkupectví a jako úřední asistent. Brzy ho začala sžírat nuda a otrava z minimální mzdy a také svět, který pro něj byl obtížný a bezvýznamný, a proto se rozhodl vrátit do Pricetonu a podařilo se mu získat anglický titul.
Po škole odešel do Hollywoodu a dostal práci „s vlastním stolem a pravidelnou výplatou“, četl skripta a sbíral šálky s kávou pro šéfy z NBC v oddělení pro televizní tvorbu. Ale brzo si uvědomil, že šel nevědomě do Los Angeles za účelem hraní.
V roce 1998 dostal svoji první roličku v seriálu Buffy , přemožitelka upírů. Ale do té doby, než byl vybrán do minisérie Dinotopia v roce 2002, se mu nepodařilo ukořistit hlavní roli. Poté následovala hlavní role ve filmu Lidská skvrna , kde ztvárnil postavu černého muže, který byl ale na povrchu bílý. Ve skutečnosti má Miller v sobě něco z Araba, Evropana a Afroameričana.
Nyní má pravidelnou roli, byl nominován na Zlatý Glób za nejlepšího herce v TV dramatu a chtěl by vydržet s hraním, ačkoli doufá, že bude stejně úspěšný i v psaní a režírování. „Jednou z nejvíce radostných věcí z objevování se v televizi je, že si vás lidé každý týden zvou do svých domovů.

 


Dominic Purcell

( Dominic Haakon Myrtvedt Purcell )

Datum narození: 17.2 1970
Místo narození: New York
Znamení: VodnářMá čtyři sourozence. Má irskou matku,norského dědečka a irskoamerickou babičku. Když mu byly 2 roky, přestěhovala se rodina do Sydney. Má manželku Rebeccu Williamson, se kterou má čtyři děti (Joseph, Audrey, Lily, Augustus), s ženou ale od konce roku 2007 nežije
.

Narodil se 17. 2. 1970 v Anglii a ve dvou letech se s rodinou přestěhovali do Sydney. Po shlédnutí filmu Četa se rozhodl, že vystuduje Divadelní školu pro mladé v Západoaustralské akademii hereckého umění.

V roce 1998 mu byla nabídnuta vedlejší role ve filmu Bílá velryba, kde mohl poprvé uplatnit svůj talent, ale marně. O rok později si zahrál v romantické komedii Prezidentova dcera. Ještě ve stejném roce hrál jednu z hlavních rolí filmu Chřestýši.

V roce 2000 se na něj konečně usmálo štěstí a dostal příležitost ujat se role protivníka ve filmu Johna Woo po boku Toma Cruise Mission Impossible II. Po velmi neúspěšných filmech Bojovníci a Nebezpečná partie přišla v roce 2002 role, která ho vynesla ke hvězdám a přinesla mu nominaci na několik filmových cen. Tím filmem bylo Equilibrium režiséra Kurta Wimmera.

I přes talent, který všem ukázal v roce 2002 v již zmiňovaném filmu Equilibrium, byl stále obsazován spíše do béčkových filmů. Tímto příkladem je i film Nezvaní návštěvníci (2003), Divoká posedlost (2004) nebo akčního thrilleru Blade: Trinity. Tentýž rok (2004) svitla další, tentokrát seriálová naděje v seriálu Dr. House, kde sice účinkoval jen párkrát, ale seznámil se s tolika režiséry, že naděje tu opravdu byla. A taky že přišla! Hned o rok později dostal hlavní roli v jednom z nejlépe hodnocených seriálu Prison Break (2005).

V roce 2006 natočil horor The Gravedancers, v němž hraje klíčovou postavu celého filmu. Nedávno dotočil film „seriálového“ režiséra Michaela Katlemana o partičce novinářů. která se vydá do Jižní Afriky za bájným deseti metrovým krokodýlem, který prý zabíjí okolní obyvatele.Nyní natáčí další thriller Joela Schumachera nesoucí název Town Creek.Amaury Nolasco

( Amaury Nolasco Garrido )

Datum narození: 11.1 1973
Místo narození: USA,Kalifornie
Znamení: Kozoroh

  

Celým jménem Amaury Nolasco Garrido se narodil 24. prosince 1970 v Porto Ricu, kde také později studoval biologii a na herectví nepomýšlel. V závěru studií byl ale vyhlídnut pro malou televizní roli a poté se ukázal ještě v několika sériích. Přestěhoval se do New Yorku, kde na American British Dramatic Arts School vystudoval shakespearovské drama.
Hrál v seriálech CSI: CRIME SCENE INVESTIGATION, ER, THE HUNTRESS a dalších. Objevil se i ve filmech Transformers, 2 FAST 2 FURIOUS, BROTHER, THE LIBRARIANS, MR. 3000. Největší slávu mu přinesl PRISON BREAK. Žije v Los Angeles a když zrovna netočí, věnuje se golfu a tenisu.
 


 
Robert Knepper

( Robert Lyle Knepper )

Datum narození: 8.7 1959
Místo narození: USA,Ohio
Znamení: Rak 

   

Robert Knepper vyrostl v Maumee blízko Toleda. K divadlu a hraní přičichl díky své matce, která pracovala jako rekvizitářka. Jeho otec je veterinář. Vystudoval dramatické umění na Northwestern University. Rejstřík rolí tohoto špičkového herce obsahuje kolem 70-80 rolí. Za zmínku stojí například film o rodině Kennedyů, Zákon a pořádek, Star Trek: Voyager, Rukojmí a mnoho dalších. Momentálně je občanem Jižní Kalifornie.


Rockmond Dunbar

Datum narození: 11.1 1973
Místo narození: USA,Kalifornie
Znamení: Kozoroh 

    

V TV Guide byl označen za jednu z 50 nevíc sexy hvězd na světě. Nejvíce je znám z role Kennyho Chadwaye v seriálu Soul Food.


Lane Garrison

Datum narození: 23.5 1980
Místo narození: USA,Texas
Znamení: Blíženec 

     

Po střední škole, když mu bylo 18, odešel do LA, aby se stal hercem, což s mu podařilo. Po miniroličkách v několika seriálech a filmech ho role Davida Apolskilse v seriálu Prison Break učinila dokonce známým hercem.


William Fichtner

Datum narození: 27.11 1956
Místo narození: USA,New York
Znamení: Střelec

  

Nedokončil studia kriminalistiky na State University of New York (SUNY) v Brockportu. Absolvoval American Academy of Dramatic Arts (AADA) a stal se členem newyorského souboru Circle Repertory Theater. Účinkoval na jevišti, ale také v TV, kde vytvořil hlavní úlohy v mýdlové opeře As the World Turns (1987-93, Jak se svět otáčí), v komediálním seriálu Grace Under Fire (1994, Grace v jednom kole - ČTV) a jako host vystoupil v populárním seriálu Baywatch (Pobřežní hlídka - ČTV).

V 90. letech se uplatnil v řadě vedlejších film. úloh, z nichž jsou nejzajímavější psychopatický gangster Law v kriminálním thrilleru Albino Alligator (r. K. Spacey), slepý astronom Kent Clark ve sci-fi Contact (r. R. Zemeckis) a rybář Sully v katastrofickém snímku Dokonalá bouře (r. W. Petersen).


Wade Williams

Datum narození: 24.12 1961
Místo narození: Tulse, Oklahoma, USA
Znamení: Kozoroh

  

Wade Williams je americký herec, který vyrostl spolu se třemi sourozenci v Tulse v Oklahomě. Už jako mladý se velmi zajímal o drama a muziku, příčemž se velmi angažoval v kostele. Po středni škole začal studovat medicínu, ale netrvalo dlouho a začal studovat herectvi na univerzitě v Tulse, kde získal bakalařský titul.Na začátku jeho herecké kariéry působil v divadle Delicort spolu s Morgenem Feemanem a Tracey Ullman. Později hrál s Denzelem Washingtnem v Richardu III. Získal také titul Akademický umělec (Master of Fine Art).

Během své kariéry se objevil nejméně v 60 různých filmech. Mezi nejznámější patří: Erin Brockovich, Ali, Enterprise,The X-Files,ken park,CSI: Miami, Las Vegas, Prison break, Kojak a Avatar.
Nyní žije v Texaském Dallasu se svoji manželkou a dcerou.Mimo hraní píše texty písní, fotografuje a hraje na harmoniku, kytaru a housle. Má zálibu v horské turistice a kolech.


Sarah Wayne Callies

Datum narození: 1.6 1977
Místo narození: La Grande, Illinois, USA
Znamení: Blíženci


  

Narodila se v Honolulu je dcera dvou univerzitních profesorů. Po promoci na univerzitě v roce 1999 s vysokoškolským diplomem s Feministických věd a vedoucí členka původní teologie, navštěvovala Denverský národní divadelní institut kde začala vnímat svou lásku k herectví a výtvarnému umění.

Jakmile dokončila školu, přestěhovala se do New York City a zajistila si svoji první roli před kamerou, zpětnou roli protějšku Olivera Platta v dramatickém seriálu “Queens Supreme.” Další roli si zahrála v televizním seriálu „Právo a pořádek“, „SVU“, „Dragnet“ a „Numb3rs“. Callies si asi nejvíce užijete jako Jane v předchozích řadách seriálu „Tarzan“.

V poslední době dokončila produkci na dvou celovečerních filmech. "The Celestine Prophecy,”, založený na velmi úspěšném románu od Jamese Redfielda a thriller "Whisper" , opak seriálu „Lost“ od Joshe Hollowayna.

21. června 2002 si vzala Joshe Winterhalta, se kterým má dceru Kealau (nar. 2007). Z důvodu těhotenství ukončila své působení v seriálu Prison Break (Útěk z vězení), naposledy se v seriálu objevila na začátku 3. série. Bylo naplánováno, že se Sarah po porodu, až to bude možné, do seriálu vrátí, herečka ovšem tuhle nabídku odmítla.


Jodi Lyn O'Keefe

Datum narození: 10.10 1978
Místo narození: Cliffwood Beach, New Jersey, USA
Znamení: Váhy


  

Kariéra:
Začala dělat modelku v osmi letech. V 16 účinkovala v TV reklamách. V těchto letech se zároveň učila Tap Dancing a balet a hrát na piano. Hraje také v seriálu Útěk z vězení.

Vzdělání:
St. John Vianney\'s catholic school, Holmdell, New Jersey

Oblíbené filmy:
Hlavně staré filmy jako \'It\'s a wonderful life\' nebo \'West side story\'. Má ráda Humphrey Bogart, Lauren Bacall, a Natalie Wood

Oblíbená hudba:
Vše od Vivaldiho až k Nirvaně.


Chris Vance

Datum narození: 1.12 1971
Místo narození: Londýn, Anglie
Znamení: Střelec


  

Chris Vance žil v Anglii a Irsku. Jeho poslední rolí je James Whistler, odsouzený za vraždu syna starosty města Panama, spoluvězeň Mikea v třetí sérii PrisonBreaku.
Danay Garcia

Datum narození: 5. 07. 1984
Místo narození: Havana, Kuba
Znamení: Rak

  

Danay Garcia se narodila 5.7.1984 na Havaně v Kubě. Milovala zábavu a od mala tancovala balet. Poté si, ale uvědomila, že jako baletka má omezené možnosti a tak se dala na dráhu modelky.

K herectví jí přivedl její kamarád, který ji doporuči,l aby zkusila nějakou roli v divadle. Absolovala několik hodin herectví a byla tím natolik okouzlená, že už s tím nepřestala. Danay Garcia také hraje postavu Sofie Lugo v Prison Breaku.

TOPlist